Facebooktwitterlinkedin

Biegaj rano jesienią i zimą

0

Wszyscy znamy na pewno dobrze (niestety również z własnego doświadczenia) mechanizmy, które nie ubłagalnie, co roku w okresie jesienno-zimowym wpędzają nas w apatie i melancholie. Krótkie dni, mało słońca i wszechogarniająca szarość ograniczają naszą aktywność we wszystkich sferach życia codziennego, zarówno w gronie rodzinnym jak i pracy czy szkole, a przecież poranny jogging byłby wspaniałym sposobem na odpędzenie od siebie zimowo-jesiennej chandry i pobudzenie organizmu do większego wigoru w ciągu całego dnia oraz wydzielania hormonów, których niedostatek tak nam doskwiera w tej deszczowo-śniegowej porze.

 

Tylko jak się przełamać ?  Wyjść przed pracą, nie zważając na poranne ciemności i złe warunki atmosferyczne, nieodzowny element polskiego krajobrazu od Listopada do Marca, w objęcia mokrej i zimnej szarówki.

juice plus complete

Zacznij swój poranny trening w poprzedzający go wieczór !

1. Zaplanuj swój poranek i przygotuj wszystko co niezbędne do wyjścia dzień wcześniej.

PRZYGOTUJ STRÓJ DO BIEGANIA

Nie pozwól aby doszło do sytuacji w której nie wychodzisz na trening bo akurat zapodziały się buty do biegania i te 5 minut spędzone na ich szukanie spowoduje wybór między poranną przebieżką, a spóźnieniem do pracy czy na uczelnie.

PRZYGOTUJ UBRANIE DO PRACY/SZKOŁY

Analogicznie postępuj z strojem do pracy/szkoły, szkoda stracić energię na cały dzień przez nie wyprasowaną wcześniej koszulę.

ZADBAJ O ŚNIADANIE I DRUGIE ŚNIADANIE

juice plus

Zastanów się jak będzie wyglądał twój posiłek, zarówno po bieganiu jak i w środku dnia. Nie dopuszczaj do sytuacji w której nie uzupełnisz energii w postaci węglowodanów, bezpośrednio po porannym rozruchu, może się to okazać znacznie gorsze dla twojego samopoczucia niż brak treningu. Przygotuj także zawczasu drugie śniadanie, bądź określ czas na jego przygotowanie.

UWZGLĘDNIJ PORANNE OBOWIĄZKI

Pomyśl o efektywnym i ekonomicznym wykonaniu swoich porannych obowiązków tak aby połączyć je z bieganiem, albo chociaż aby z nim nie kolidowały. Np. jeżeli do twoich obowiązków należy wyprowadzanie psa na spacer, może znajdziesz w nim towarzysza porannego truchtania?

2. Nastrój się odpowiednio psychicznie.

WIZUALIZACJA I POZYTYWNE MYŚLENIE

Roli jaką odgrywa w dzisiejszym sporcie psychologia nie trzeba podkreślać, dlaczego więc nie wykorzystać takiego źródła motywacji?

W skupieniu, w wygodnej pozycji postaraj się wyizolować od otoczenia i wyobraź sobie ze szczegółami siebie ubierającego się i wychodzącego biegać.

Postaraj się zasypiać ze świadomością, że jutro będziesz miał wspaniały dzień, wszystko ci się uda i w dobrym humorze zrealizujesz postanowienie porannego joggingu. Tak fascynująca sfera ludzkiej psychiki jak podświadomość jest obecnie często uważana za główną siłę kształtującą nasze działania, a nawet działania innych względem nas. Nastrajając się pozytywnie przed samym zaśnięciem, jesteśmy pod wpływem dobroczynnego działania podświadomości przez całą długą noc. Nawet jeżeli czytając ten akapit, budzi on w tobie sceptyczne myśli warto spróbować, może się okazać że właśnie czegoś takiego szukasz.

Nie pozostaje już nic innego jak życzyć miłego biegania.

Share.

About Author

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.