Facebooktwitterlinkedin

Medycyna estetyczna w walce z cellulitem

0

W dobie intensywnie rozwijającej się medycyny estetycznej pojawiają się coraz nowocześniejsze i coraz skuteczniejsze metody walki z uporczywym cellulitem. Jaki jest schemat powstawania niechcianej pomarańczowej skórki? O tym można przeczytać w artykule Skąd się bierze cellulit https://bodyrelax.pl/skad-sie-bierze-cellulit

Medycyna estetyczna stworzyła szereg zabiegów, które mają na celu modelowanie sylwetki, wysmuklanie i rzeźbienie ciała. Daje nam coraz więcej narzędzi, dzięki którym istnieje możliwość zredukowania cellulitu i nadaniu ciału zdrowego i pięknego wyglądu.

juice plus complete

Jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów modelujących sylwetkę jest masaż podciśnieniowy. Można spotkać kilka nazw, najczęściej wymienia się endermologię oraz masaż ICOONE. Ten nowoczesny zabieg sprawia, że proces modelowania sylwetki oraz walki z cellulitem jest nie tylko niezwykle skuteczny ale też bardzo przyjemny. Masaż podciśnieniowy zapewnia pożądane efekty podczas redukcji tkanki tłuszczowej oraz likwidacji miejscowych otłuszczeń nawet wyjątkowo opornych na działanie diety i ćwiczeń fizycznych. Spektrum działania intensywnego masażu mechanicznego sprawdza się nie tyko podczas usuwania cellulitu, zapewnia idealny drenaż limfatyczny i poprawia napięcie skóry.

Kolejną metodą leczniczą jest nowoczesne urządzenie bazujące na technologii modelowania ciała za pomocą fal ultradźwiękowych. Innowacyjność urządzenia UTIMS A3, bo o nim tu mowa, polega na zastosowaniu fal ultradźwiękowych wysokiej częstotliwości HIFU. Dzięki temu możliwe jest wykonanie skutecznego zabiegu w sposób bezbolesny i bezpieczny na wybranych partiach ciała. Urządzenie UTIMS A3 polecane jest dla osób, które chcą trwale zredukować tkankę tłuszczową i zlikwidować uporczywy cellulit.

Polecaną metodą terapeutyczną jest też działanie fal radiowych. Najczęściej wykorzystuje się ten rodzaj zabiegu podczas ujędrniania skóry bardzo wrażliwych i delikatnych okolic ciała. Zabieg RF dedykowany jest osobom zmagającym się z trudnym cellulitem oraz miejscowym otłuszczeniem w wybranych partiach ciała takich jak brzuch, biodra, uda, pośladki lub ramiona. Sam zabieg jest inwazyjny i polega na nakłuwaniu skóry malutkimi igiełkami. Podczas wykonywania procedury leczniczej może być odczuwany delikatny dyskomfort, ale jest on minimalizowany poprzez miejscowe działanie kremu znieczulającego.

juice plus

Medycyna estetyczna w walce z cellulitem wykorzystuje też zabieg kriolipolizy. Zasada działania tej terapii wykorzystuje kontrast termiczny lipolizy w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Już jedno przyłożenie specjalnie zaprojektowanej głowicy urządzenia zabiegowego, sprawia że tkanka tłuszczowa w wybranym obszarze może zostać zredukowana nawet do 40%.

Kolejnym zabiegiem polecanym w redukcji cellulitu jest karboksyterapia. Jest to inwazyjny zabieg polegający na podskórnym podaniu ściśle określonej dawki dwutlenku węgla w obszarze wymagającym terapii. Karboksyterapię z powodzeniem coraz częściej stosuje się w przypadku usuwania zaawansowanego i uporczywego cellulitu oraz miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej.

Jeśli przestrzeganie diety oraz regularna aktywność fizyczna nie przynosi pożądanych rezultatów, może warto zasięgnąć pomocy w gabinecie medycyny estetycznej? Należy jednak zwrócić uwagę na renomę wybranego gabinetu i doświadczenie specjalisty, któremu zamierzamy powierzyć swoje zdrowie. Kwestie bezpieczeństwa powinny zawsze stać na pierwszym miejscu, nie zapominajmy o tym!

Piśmiennictwo:

  1. Haneke E.: Cellulite – fakty i mity. Dermatologia Estetyczna. 2006, 8(3): 132.
  2. https://bonadea-krakow.net.pl
Share.

About Author

Leave A Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.